

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.001 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 70 Ω |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 60 °C |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 787.4 µm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 2.5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 16 MHz |
| Frequency Stability | 10 ppm |
| Frequency Tolerance | 50 ppm |
| Load Capacitance | 10 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Schedule B | 8541600025 |
| Operating Mode | Fundamental |
| Height - Seated (Max) | 0.8 mm |
| Drive Level | 1 µW |
Stock: 106
Distributors
pcbx
Unit Price$0.96470
Ext.Price$0.96470
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.96470 | $0.96470 |
| 10 | $0.78634 | $7.86340 |
| 25 | $0.71133 | $17.78325 |
| 50 | $0.64348 | $32.17400 |
| 100 | $0.58210 | $58.21000 |
